Dveře jsou základem místností, protože padnou do oka každému návštěvníku jako první. Právě ony svým designem mohou zvýraznit individuální atmosféru celého bytu.

dveře do interiéru
Zdroj: digsdigs.com

Vkus uživatele jako nejdůležitější faktor

Nejčastějším dilematem je otázka volby materiálu. Plastové, nebo dřevěné? Musíme podotknout, že v tomhle případě výběr podmiňuje především vkus majitele, než jiné faktory. Tyto jiné faktory nastupují při výběru vstupních dveří, na nichž leží daleko větší zodpovědnost, protože slouží jako bariéra mezi vnitřním a vnějším prostředím.  U interiérových dveřích nemusíme moc řešit starosti týkající se bezpečnosti nebo tepelné izolace. Snad jen, pokud instalujeme dveře do dětského pokoje, bude stát za úvahu pořídit dveře, které dobře izolují zvuk…

Výběr dveří

Jak tedy vyplývá z výše uvedeného, vlastnosti materiálu v tomto případě nejsou klíčovou problematikou. Navíc už dávno neplatí rovnice dřevěné dveře = jistota, trvanlivost, konzervativnost a plastové dveře = nízká cena, nenáročnost, ale hůře vypadají a méně vydrží. Technologie výroby dřevěných i plastových dveří se v poslední době dynamicky měnily. Na jedné straně máme dnes plastové produkty, které mají vynikající konstrukční vlastnosti, jsou bytelné a spolehlivé (a starat se o ně občas musí, minimálně pečovat o jejich kování). Na druhé straně jsou tu dřevěné dveře, které samozřejmě ze své stability a pevnosti nic neztratily, ale které dnes také mohou vypadat velmi mladě – k dispozici je celá řada typů pyšnících se různými typy prosklení, dekorativními ornamenty, ozdobnými dýhami a takový produkt dobře zapadne i do moderně stylizované domácnosti.