Magazín o moderním bydlení

Je lepší hypotéka nebo pronájem bytu?

Srovnat výhody a nevýhody vlastního bydlení nebo nájmu, to není nic jednoduchého. S rozhodováním vám může pomoci tento článek. Najdete v něm základní přehled pro a proti obou možností.

byty opava
Zdroj: olx.cz, ilustrační fotografie k článku: pronájem bytu Opava

Jako základní a nejdůležitější rozdíl je považován závazek a rizika z něj plynoucí. Pronájem znamená platit nájemné, případně zvlášť energie a další provozní náklady, a to je zpravidla vše. Rekonstrukce a nutné opravy řeší majitel. Hypotéka znamená mnohaleté splácení. Navíc ručíte danou nemovitostí. Pokud se stane něco neočekávaného, můžete o svůj vysněný domov přijít.

Bydlet ve vlastním láká více

Spousta z nás si ani neumí představit, že by si nikdy neměli pořídit vlastní dům či byt. A je to naprosto logické. Investovat každý měsíc do svého, to je přeci jen příjemnější, než „vyhazovat“ peníze za nájem. Nutno také připomenout, že hodnota dané nemovitosti může neustále stoupat na základě toho, jak moc se daná oblast rozvíjí. Nezapomínejte však na to, že hypotéka v určitém smyslu slova bere možnost rozletu. Není to tak, že když budete chtít jinam, tak se přestěhujete.

Pronájem znamená méně starostí

Pokud se zeptáte odborníků zabývajících se nemovitostmi, pak vás asi jejich postoj překvapí. Ve velkých městech upřednostňují pronájem. Typickým příkladem jsou byty Opava. Koupit zde nemovitost je nevýhodnější. Pronájem bytu Opava tak jasně jako varianta bydlení vítězí. Ač se to nezdá, placení nájemného ždímá peněženku méně než celý hypoteční úvěr. One of the factors that has made Aviator so popular is its accessibility. It can be played on almost any device with an internet connection, making it easy for players to enjoy the game whenever and wherever they want. Additionally, many online casinos offer bonuses for playing Aviator game, which has further contributed to its popularity. A nese s sebou řadu výhod. Kdykoliv chcete, můžete se přestěhovat. Až vám přestane vyhovovat velikost, poloha nebo typ nemovitosti, stačí ukončit smlouvu a je to.

Podle čeho tedy učinit finální rozhodnutí, zda dát přednost hypotéce, nebo pronájmu? Je to složité, musíte vzít v potaz mnoho. Závisí to na životním stylu, ale také na vcelku komplikovaných výpočtech, do kterých se zahrnuje i koeficient budoucí hodnoty peněz. Je proto na zvážení, zda si nezaplatit poradce, který vám pomůže promyslet jak výhodnost ceny nemovitosti, tak související úroky, náklady či výnosy.

Categories: Nezařazené

Krásné dřevěné podlahy » « Přišel čas na pořádnou kancelářskou židli

1 Comment

  1. Klára W.

    5.6.2015 — 7:54

    Dnes si osobně myslím, že je vhodnější pronájem (pro většinu lidí). Hypotékou se uvážete až na několik desítek let, nehledě na to, že musíte řešit i nečekané výdaje, např. oprava domu poničeného živelnou pohromou. Pro tyto případy tu existují pojištění, viz. od klikpojisteni.cz, přesto si myslím, že pokud není někdo finančně zajištěný (s úsporami), není vhodné si brát hypotéku.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

*

Copyright © 2024 Magazín o moderním bydlení