Prosvětlené byty jsou určitě ideální, ale často je nutné průchod světla mírně ztlumit.

žaluzie - bydlení
Zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz

Každý z nás má jistě rád, pokud je v jakékoliv místnosti dostatek světla. Tedy konkrétně přírodního, pocházejícího ze slunce. Drobným problémem však může být to, pokud se slunce na obloze přesune na takové místo, kdy nás svým přímým slunečním svitem doslova ruší, nebo oslňuje. Naštěstí existují moderní a praktické možnosti, jak takový svit dostatečně utlumit. Zapomeňte na závěsy, jelikož dnes jsou hitem předokenní rolety. Ty tak dokážou problém s nadměrným světlem skvěle vyřešit. Navíc však mají i řadu dalších praktických funkcí.

rolety a žaluzie
Zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz

Fungují jako skvělá izolace

Kromě toho, že zastaví samotné světlo, mají i jednu další vlastnost, a to že zastaví také teplo, které sluneční paprsky vyzařují. Toto řešení je tak ideální v letních měsících, pokud teploty přesahují únosnou mez a klimatizace bohužel není nainstalována. Kromě tepelné izolace však tyto rolety vynikají i jako perfektní zvukový izolant. Jsou tak ideální například během noci, zvláště v případech, kdy jsou vaše okna umístěna směrem do rušné ulice, nebo pokud se vaši sousedé na své zahradě hlasitě baví. V neposlední řadě mohou vaše okna ochránit například před vandaly, nebo před vniknutím zloděje, a to skrz samotné okno.

rolety
Zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz

Zabránit průniku světla jde i jinak

Nemusí to být vždy pouze rolety, které umí přímé sluneční světlo dostatečně ztlumit a regulovat. Existuje totiž i další řešení, které je oblíbené třeba na mnohých moderních kancelářských budovách, nebo na prosklených terasách. Tím řešením jsou totiž venkovní žaluzie, které nejenom že vypadají vzhledem k celé budově velmi esteticky, ale v první řadě plní svou praktickou funkci. V parném létě je tak i toto řešení naprosto dokonalou možností, jak slunci uniknout. Záleží tedy pouze na vás, jaké možnosti byste dali přednost.